Jak běhat, abych spaloval/a tuky?

Řada lidí běhá kvůli tomu, aby zhubla.

Je v zásadě jedno, jestli jdete ven nebo třeba na pás, nicméně vaše snažení by mělo splňovat pro maximální efektivitu pár základních bodů.

1. Pokuste se mít konzistentní tempo

Je dobré, abyste udržovali stejné tempo a nelítala vám tepovka. Obecně platí, že nejlepší tepová frekvence pro spalování tuků je 60-70% vaši maximální tepové frekvence. Samozřejmě je to velice individuální. V tomto je lepší běhací pás, protože je zde konstantní rychlost i úhel sklonu.

Maximální tepovku PŘIBLIŽNĚ vypočítáte: 

220 – váš věk = maximální tepová frekvence


Zde je graf, který znázorňuje tepové frekvence v různých tréninkových zónách pro osobu ve věku 30 let. Zóna spalování tuků, která je v rozmezí 60-70 % maximální tepové frekvence, je zvýrazněna šedou barvou. Tento graf ukazuje, jak se tepová frekvence mění v závislosti na procentu maximální tepové frekvence. ​

2. Běhejte alespoň hodinu 

Než tělo začne spalovat tuky, tak nejdříve spálí primární zdroj energie a to je glykogen. To chvíli trvá (přibližně 30-45 minut za předpokladu splnění prvního bodu a dalších proměnných). Poté tělo teprve sáhne po tuku jako zdroji energie. Samozřejmě je to velice individuální.

3. Musíte být v kalorickém deficitu

To je úplný základ. Opět bez toho, aniž bych měl větší výdej energie než její příjem, nic neudělám. Znovu se tedy vracíme ke správně nastavenému jídelníčku.

➡️ CHCI JÍDELNÍČEK NA MÍRU ⬅️

VŠE O ZDRAVÉM A EFEKTIVNÍM HUBNUTÍ NAJDEŠ V MÉM E-BOOKU ZDE

Běhaní nedoporučuji lidem, kteří mají vyšší stupeň nadváhy. Kloubům to nedělá dobře. Spíše volte kolo či rotoped. 😊

Pavel Šalitroš
🏆Trenér známých tváři, mistrů světa, Evropy, ČR 🇨🇿Bývalý fitnessmodel 🎥@talkshow_cvicenispavlem🏋🏼‍♀️ 🎤Hraji, moderuji, píšu📖

E-BOOK

Cesta k novému já:
Zhubni rychle a zdravě

Představuji Ti svůj nový exkluzivní průvodce hubnutím,
v němž Ti prozradím zdravéefektivní postupy, kterými jsem pomohl změnit životy mnoha lidem – a ano, mezi nimi jsou i tvé oblíbené celebrity! Čeká tě 60 stran plných informací!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů