🏋️ Ničí dřepy kolena? 🏥

🏋️‍♂️ Určitě znáte tvrzení, že dřepy s činkou ničí kolena a mohou vést k invaliditě. Toto tvrzení je ale ve skutečnosti mýtem.

Dřep je základním pohybovým vzorem, který nás provází celý život. Jeho biomechanika se mění s růstem a je unikátní pro každého z nás. Dřep je nejen základem pro složitější pohyby, ale je také klíčový pro rehabilitacisilový trénink.


Adaptace kolen na zátěž je důležitý proces. Mechanický stres z dřepů vede k adaptaci tkání, což zlepšuje síluodolnost vazů. Dokonce bylo prokázáno, že vzpěrači vykazují hypertrofii předního zkříženého vazu.

Zde svěřenkyně Markéta silově dřepuje 100 kg. 👸


Pro zdraví kloubních chrupavek je ideální kombinovat dřepy s lehkou aerobní aktivitou, jako je dynamická chůze nebo pomalý běh. 🏋️‍♂️🏃‍♂️


Takže, co opravdu posiluje kolena? Hluboké dřepy se zátěží a správně provedené. Na rozdíl od jiných konkrétních sportů, které mohou vést k přetěžování, dřepy podporují optimální funkční stav kolene. 

Chcete mít zdravá kolena? Žijte zdravě a zapracujte do svého tréninku hluboké dřepy se zátěží. 🙈 (pokud to zdravotní stav dovolí).

Pavel Šalitroš
🏆Trenér známých tváři, mistrů světa, Evropy, ČR 🇨🇿Bývalý fitnessmodel 🎥@talkshow_cvicenispavlem🏋🏼‍♀️ 🎤Hraji, moderuji, píšu📖

E-BOOK

Cesta k novému já:
Zhubni rychle a zdravě

Představuji Ti svůj nový exkluzivní průvodce hubnutím,
v němž Ti prozradím zdravéefektivní postupy, kterými jsem pomohl změnit životy mnoha lidem – a ano, mezi nimi jsou i tvé oblíbené celebrity! Čeká tě 60 stran plných informací!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů