Je Coca Cola Zero nezdravá či dokonce zdraví nebezpečná?

Velice často veřejnost tuto variantu oblíbeného nápoje odsuzuje a mnohdy dokonce tvrdí, že klasická Cola je „zdravější“ než právě ta s umělými sladidly. 🙈

Jak to vlastně je?


🟥 Umělá sladidla

Veřejnost často odkazuje na škodlivost umělých sladidel. Nicméně studie tuto obavu vyvrací.
Při běžné konzumaci jsou sladidla dle regulačních agentur považována za zcela bezpečná
Právě při běžné konzumaci těchto nápojů zůstává většina lidí daleko pod bezpečnostním limitem. Výjimkou jsou například lidé, kteří trpí fenylketonutrií a měli by se vyhnout aspartamu. Krátkodobé studie tedy poukazují na bezpečnost. Naopak u dlouhodobéčasté konzumace není dopad na zdraví znám a stále je předmětem výzkumu.

🟥 Kofein

Pokud byste vypili 2 litry Coca Coly Zero, což je zhruba 5 a půl plechovek, dostali byste se na přibližně 187 mg kofeinu. Abychom posoudili, zda je toto množství kofeinu zdraví nebezpečné, je důležité vědět, že pro většinu dospělých je považováno za bezpečné konzumovat až 400 mg kofeinu denně. To znamená, že 187 mg kofeinu je stále v rámci tohoto bezpečnostního limitu. Opět při rozumné konzumaci je to u zdravých lidí OK.

🟥 Kyselina fosforečná

K této látce často veřejnost přisuzuje odvápnění kostí. Konkrétní množství kyseliny fosforečné v Coca Cola Zero se může lišit, ale obvykle se pohybuje v rozmezí, které je považováno za bezpečné pro většinu lidí, pokud je konzumováno v rámci běžné stravy. Navíc kys. fosforečná sama o sobě kosti neodvápňuje. Nicméně může mít vliv na hustotu kostí tehdy, kdy je vyšší příjem fosforurapidní nedostatek vápníku ve stravě. To při dlouhodobém užívání v tomto poměru může přispětnižší hustotě kostí. Nicméně opět se většinou k těmto extrémům nedostaneme.

Takže v klidu, nic nepřehánějte a bude to ok.


Krátké video o (ne)bezpečnosti konzumace Coca Coly Zero ⬇️

Pavel Šalitroš
🏆Trenér známých tváři, mistrů světa, Evropy, ČR 🇨🇿Bývalý fitnessmodel 🎥@talkshow_cvicenispavlem🏋🏼‍♀️ 🎤Hraji, moderuji, píšu📖

E-BOOK

Cesta k novému já:
Zhubni rychle a zdravě

Představuji Ti svůj nový exkluzivní průvodce hubnutím,
v němž Ti prozradím zdravéefektivní postupy, kterými jsem pomohl změnit životy mnoha lidem – a ano, mezi nimi jsou i tvé oblíbené celebrity! Čeká tě 60 stran plných informací!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů